ВИДЕО: Страшна сообраќајка во центарот на Скопје, тројца повредени

Најмалку три лица се повредени и однесени со брза помош во болница по страшната сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу 20 часот, на крстосницата помеѓу “Партизанска” и “Климент Охридски”.

Несреќата се случила околу 20 часот, откако дошло до судир на две возила, по што едното удрило во пешак.

Според очевидци, пешакот чекал да премине улица во моментот кога бил удрен од залетаното возило.

Би можело да ве интересира

„Дрисла“ се враќа на Град Скопје

Ана Ололовска

Коњ колабираше на сред улица во Скопје

Ана Ололовска

Утре привремен сообраќаен режим на дел од „Партизанска“

Ана Ололовска

„Црвена јабука“ в сабота на „Summerland“ во Градски парк

Ана Ололовска

Град Скопје ќе отвори сензорна соба во Радишани

Ана Ололовска

Во четврток петто прскање против комарци во Скопје

Ана Ололовска