(ВИДЕО) Стоилковски: Дали е точно дека фирмите кон кои должи СДСМ молчат зошто добиваат закани и уцени од власта

Од:

Зоран Заев и Спасовски молчат за долгот на СДСМ од 2.5 милиони денари, рече Наум Стоилковски, портпарол на ВМРо-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција.

„Ако постои синоним за зборот лицемерие тогаш тој ќе се Зоран Заев и СДСМ.

Практично тие прават политичка хајка со впрегнати државни институции врз ВМРО-ДПМНЕ, а го кријат очигледниот долг на СДСМ кој е во износ од 2.5 милиони денари.

Се уште не кажаа на јавноста според кој член на законот постоењето на долг е казниво, бидејќи таков член во законот не постои.

Криминалната двојка Заев и Спасовски молчат за тоа кому му должат.

Дали е точно дека фирмите кон кои должи СДСМ молчат зошто добиваат закани и уцени од власта?

СДСМ мора да каже кои се фирмите кон кои должат, и зошто тие се тајна.

Дали сега Михаузен Костадинов ќе излезе да даде одговори или ќе се сокрие позади уште едно алиби соопштение?“, праша Стоилковски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Јанушев: Аферата Канабис милиони на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и неконтролирано производство на марихуана

Ана Ололовска

Мицевски: Не го прифативме Преспанскиот договор, нема да прифатиме ниту промена на името на Армијата

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Локвенец: Со блокирањето на законот за одбрана, ВМРО ДПМНЕ го кочи членството во НАТО

Габриела Димковиќ-Мишевска

СДСМ: Опозицијата ги блокира предлог законските решенија за отпис на камати и репрограмирање на долгови

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја довлечка државата на дното на Европа

Ана Ололовска

Заев повика работните групи денеска да почнат преговори за законот за ЈО, Мицкоски бара прво да се прифатат нивните забелешки

Ана Ололовска