ВИДЕО: Со хеликоптер на МВР се гаси пожарот меѓу Македонски Брод и Пласница

Од:

По пријава на Центарот за управување со кризи на подрачјето помеѓу Македонски Брод и Општина Пласница Одделот за воздухопловни единици на МВР интервенираше со еден хеликоптер од типот Bell 212 при што се исфрлени над 7 тони вода информираат од Министерството за внатрешни работи.

Гаснењето на пожарот ќе продолжи утре наутро со крајна цел ставање на пожарот под контрола.

Би можело да ве интересира

Куќа уништена од удар на гром во охридското село Ливоишта

Ана Ололовска

Голем пожар во близина на Охрид

ВИДЕО: Пожар на Смилковско езеро, густ чад се крена над Гази Баба

Орце Костов

Пожар во напуштена куќа во Маџир маало

Ана Ололовска

Запален објектот „Ранка Милановиќ”: Спасен човек, повреден пожарникар

Ана Ололовска

Татко и син од Ресен завршија во болница спасувајќи ја куќата од пожар

Горан Наумовски