ВИДЕО: Се запали минибус на автопатот Миладиновци- Штип

Од:

Минибус се запали на автопатот Миладиновци – Штип. За среќа во возилото немало патници, а возачот непосредно пред избивањето на пожарот излегол од автобусот. Очевидци, односоно граѓани кои движеле во правец кон Штип, го забележале возилото кое гори.

Миладиновци – ШтипМини автобус, среќа без патници. Пожарна само што пристигна

Posted by Irina Nakov on Петок, 04 септември 2020

Од видеото се гледа дека возилото е во пламен, а има и голем облак од густ црн чад.

Според кажувањата на очевидците, возачот повикал противпожарна екипа од Свети Николе за да го изгасне пожарот. Сообраќајот на едната лента на овој патен правец беше сопрен околу еден час.

Би можело да ве интересира

Пожар во куќа во Ваташа

ВИДЕО: Почна расчистувањето на „Глобал“

Катерина Павлова-Николовска

Обвинителството го заврши увидот за причините за пожарот во „Глобал“

Ана Ололовска

Почна увидот за причините за пожарот во „Глобал“

Ана Ололовска

Хидрантите во „Глобал“ не работеле, потврдуваат пожарникарите кои го гасеа огнот

Катерина Павлова-Николовска

Заев: Ќе им помогнеме на сите што ги загубија имотите во пожарот

Катерина Павлова-Николовска