ВИДЕО: Русковска бара да им се одземат пасошите на осомничените во истрагата за невладината на Боки 13

Од:

Утре ќе бидат повикани во судот останатите осомничени во најновата истрага за невладината организација на Бојан Јовановски, Боки 13, рече обвинителката Вилма Русковска.

Таа бара од судот да им бидат одземени пасошите, еднаш неделно да се јавуваат во судот и да им биде изречена забрана да го напуштаат Скопје.

Утре ќе биде поднесено обвинението за „Рекет“ за тројцата обвинети Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоки Милески-Кичеец.

Русковска рече дека не биле користени ПИ мерки за најновата истрага и дека ќе бара продолжување на притворот за Јанева, Боки 13 и Кичеец.

Би можело да ве интересира

Јанева се враќа во Шутка

Васко Маглешов

(ВИДЕО) Мицкоски: Не сум веќе сопственик, го отуѓив мојот дел во хидроцентралите

Татјана Ташкова

Заев: Времената суспензија на Ременски и дава можност да не ја користи својата партиска и политичка моќ при докажувањето на својата невиност

Татјана Ташкова

Ременски не се чувствува виновна за случајот „Рекет“, Заев очекува да се докаже нејзината невиност

Заев: Очекувам да се докаже невиноста на Ременски

Одземени пасошите на Ременски и на таткото на Боки 13

Мери Јордановска