ВИДЕО: Пронајдено оружје во Блаце

Од:

По претходно добиени информации, полицијата во атар на село Блаце, во близина на границата со Косово пронашле закопано разновидно оружје и муниција кои потекнуваат од 2001 година, информираа денеска од МВР.

– Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и СВР Скопје пронашле две зољи, еден РПГ7, три гранати за РПГ7, нишанска справа, две барутни полнења за РПГ7, девет парчиња муниција 7,62×54 R и два реденика кои биле закопани во земја, соопштија денеска од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Уапсени две лица од Косово за пукањето во полицаецот во Ѓорче

Ана Ололовска

Приведени странски државјанки кои забавувале гости во угостителски објект во тетовско

Ана Ололовска

Приведен дилер од Скопје, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Полицаец застрелан во Ѓорче, во него пукал напаѓач од „Голф“ во движење

Жарко Настоски

МВР започна оперативна акција „Пријави лихва“

Ана Ололовска

Приведен сопственик на угостителски објект, служел гости по работното време

Ана Ололовска