ВИДЕО: Пожарот над Страчинци се шири кон селото, жителите сами го гаснат

Од:

Жителите на селото Страчинци сами го гаснат пожарот  кој  избувна вчера и зафати нискостеблеста шума. Ветерот повторно го отежнува гаснењето на огнот.

Жителите го спречија ширењето на огнот, но тој не е целосно изгаснат.

Пожарот над селото Страчинци, на Скопска Црна Гора,  избувна вчера  и зафати нискостеблеста шума.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Голем пожар го зафати грчкиот остров Хиос, избегната евакуација

А1он

Изгореле 25 јагниња во пожар во Сирково

Ана Ололовска

Во Кичево во два одвоени пожара изгоре еден трактор и два хектари сено

Ана Ололовска

Се утврдуваат причините за пожарот во штала кај велешко Грнчиште

Ана Ололовска

Пожарот на депонијата кај Добрашинци во најголем дел е изгаснат

Ана Ололовска

Гори депонијата кај Добрашинци

Ана Ололовска