ВИДЕО: Пожари на сите страни

Од:

Огнот кај селото Патетино се шири кон светиниколоските села Раченци и Мечкуевци . Веќе гори сува трева и шума на површина над 30 хектари. Противпожарните единици помогнати од месното население се борат со огнот кој тешко се гасне поради силниот ветер.

Пожарот над селото Разловци кај Делчево е под контрола и неговото ширење е спречено. На територијата на општините Берово, поточно селото Робово и во Пехчевското село Умљење, пожарот е со посилен интензитет. Досега се зафатени 200 хектари со мешана шума бор и смрека.

Од утрово пожарот го гаснат и два авиони и се очекува да биде запрено ширењето на овој оган.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Гори зградата на позната нафтена компанија во Судан

Горан Наумовски

Пожар во Аланија, превентивно се евакуира населението

(ВИДЕО) Во Истанбул: Пожар го зафати покривот на Капали чаршија

Бројот на загинати во шумските пожари на Хаваите се намали на 97

Пожар избувна во ОХИС, гори оџак и дрвна маса

Орце Костов

Речиси четири часа се гаси пожар во производствен објект на патот Тетово-Попова Шапка