ВИДЕО: НСДП со торта и најава за предвремени избори го прослави роденденот

Од:

Со торта и најава за редовни локални и предвремени парламентарни избори, НСДП денеска го спрослави својот роденден.

Пред присутните, претставници од опозициските партии, Петковски ја осуди манипулацијата која се прави од страна со владеачката партија во врска со носењето на буџетот.

„Знаат само со сила да владеат. Сега сакаат и процедурите и законите да не ги почитуваат, само за да ќарат поен повеќе врз маката на луѓето“, рече Тито Петковски.

Би можело да ве интересира

Петковски: На локалните избори ќе дадеме предност на квалитетните идеи

Ана Ололовска

Петковски: НСДП ќе даде шанса и на партиски неопределените граѓани да се вклучат во локалните избори

Ана Ололовска

НСДП: Оваа учебна година да се прескокне

Ана Ололовска

ВИДЕО: НСДП се залага за економија заснована на рамномерен регионален развој

Ана Ололовска

ВИДЕО: Трајковски од НСДП ги претстави програмските определби на партијата во делот на екологијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) НСДП: Квалитетно образование и задоволни просветни работници

Ана Ололовска

Leave a Comment

4 × 4 =