(ВИДЕО) Несекојдневна појава: Торнадо преврте чамец во Охридско езеро

Од:

Туристи кои престојувале во апартмани на потегот меѓу Лагадин и Пештани забележале несекојдневна појава на Охридското Езеро.

dobivaj vesti na viber

Ветер кој прави центрифугално движење и формира торнадо, кое со голема брзина се движи по површината на водата.

Како што се крева прашина во торнадо, водата се крева од површината на езерото и го превртува чамецот што беше закотвен.

Вакви појави досега не се забележани на Охридското езеро.

Би можело да ве интересира

Охридското Езеро од албанска страна годинава порибено со 1,7 милиони подмладок пастрмка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Културно историски знаменитости во Охридското Езеро

77-годишен човек се удави во Охридско езеро

Катерина Павлова-Николовска

Се запали скутер во Охридско Езеро, за среќа нема повредени

Маж се удавил во водите на Охридско Езеро

Горан Наумовски

Во водите на Охридското Езеро пронајдени и одземени рибарски мрежи во должина од 1.000 метри

А1он