(ВИДЕО) Мицкоски: Во овие тешки моменти потребно е да помогнеме на граѓаните и на Македонија

Од:

Самиот факт што денеска само 500-тини семејства се разбудија со топли радијатори е доволен доказ дека работата не е сјајна, би рекол е катастрофална работата. Цениме дека како ВМРО-ДПМНЕ во овие тешки моменти треба да се помогне. Тоа го правиме веќе две недели разговаравме и со коморите, разговаравме и со бизнисот, нормално секојдневно комуницираме со граѓаните. Побаравме и официјално средба, изјави Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ пред средбата со премиерот Димитар Ковачевски.

dobivaj vesti na viber

– Конечно не знам дали беше од суета или од други причини, вчера добивме потврден одговор од страна на Ковачевски дека ќе најде време да не прими да ги слушне нашите предлози, нашиот концепт кој не се однесува само за оваа есен и зима туку и за следната година.

Така што цениме дека во овие тешки моменти потребно е да помогнеме на граѓаните и на Македонија и тоа е момент кога треба да покажеме државност, а не да собираме политички поени – рече Мицкоски.

Би можело да ве интересира

Мицкоски: За само 3 дена од 5-ти до 7-ми декември ЕСМ ќе увезе струја за околу 4.200.000 евра

Мицкоски: РЕК Битола од вчера работи со еден блок на 75 отсто од инсталираниот капацитет

Мицкоски: Охрабри се, предложи идеја, ова е време на промени што носат подобра иднина

Мицкоски: Буџетот е предимензиониран, власта го користи за крадење

(ВИДЕО) Мицкоски од Благоевград: Нашето право да бидеме Македонци е неприкосновено, ова право не е признато во Бугарија

Орце Костов

Мицкоски: Наводното поевтинување на производите за 10% наидува на потсмев кај граѓаните бидејќи знаат дека тоа е невистинито

Ана Ололовска