ВИДЕО: Малолетник со мотор на пешачки удри во деца и мајка

Од:

Малолетник со мотор „Веспа“ денеска на улицата „Никола Парапунов“ во Карпош 4, удри во мајка која на пешачки заедно со двете нејзини малолетни деца ја минуваше улицата.

Mомчето претекнуваше цела колона и не забележа дека на пешачкиот премин поминува жена со две мали деца во кои удри неможејќи да сопре. Веднаш потоа се обиде да избега, но по него се затрчаа неколку мажи кои го фатија и не му дозволија да си оди.

За сообраќајката веднаш е известена полицијата, од каде за „А1он“ велат дека кон местото на настанот веќе се упатила нивна екипа.

Според она што можеше да се забележи, најверојатно жената и децата не се здобија со тешки повреди. Жената имаше повреда во пшределот на лицето, а едното дете се жалеше на повреда во раката.

Би можело да ве интересира

Тројца повредени во сообраќајка кај село Лешок

Ана Ололовска

Двајца тешко повредени во сообраќајка на патот Струмица-Берово

Ана Ололовска

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Ана Ололовска

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

Повредениот во сообраќајката кај Штип кој беше пренесен во Скопје е во стабилна состојба

МВР со детали за сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица