ВИДЕО: Голем пожар кај билната аптека во центарот на Скопје

Од:

Пожар избувна во центарот на Скопје. Според првичните информации гори продажен објект во близина на билната аптека. Густ чад и миризба се шират наоколу. Неофицијално, започната е и евакуација на жители.

dobivaj vesti na viber

Се обидовме да добиеме информации, но засега нема детали како избувнал пожарот и дали има повредени.

Повеќе информации наскоро.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Томевски: Ни беше кажано дека тука престојувале бездомници, но објектот беше пребаран, немаше лица внатре

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Гори продажен објект во центарот на Скопје, се кршеа врати за да се гасне пожарот

Кристијан Ландов

УСЈЕ: Пожарот е изгаснат во најкраток рок, нема повредени, настаната е само материјална штета

Ана Ололовска

Пожар во кругот на Цементарница Усје

Ана Ололовска

Двајца повредени во пожарот кој пламна во фабрика во Штип

Горан Наумовски

Пожарот во охридско гори на три страни, досега се опожарени 12 хектари шума