ВИДЕО: Џафери ја доби „Голема Албанија“ на подарок

Од:

Талат Џафери, претседателот на Собранието на РСМ, доби врамена карта на „Голема Албанија“ во телевизиско шоу од пејачот на народни албански песни Азис Морина. Џафери му се заблагодари на Морина за поклонот од кој беше пријатно изненаден.

Xhaferi në #KojshiaShow, merr mirënjohje nga populli i Kosovës

Xhaferi në #KojshiaShow, merr mirënjohje nga populli i Kosovës

Posted by TV21 on Недела, 26 мај 2019

– Благодарам многу, се надевам дека ќе ја постигнеме нашата цел, да се обединиме духовно, да бидеме заедно таму каде што сме тргнале, во голема обединета Европа – рече Џафери.

Би можело да ве интересира

Арменд Земај бара преиспитување на одлуката на македонските власти за задолжителни тестови за влез во нашата земја

А1он

„Жито Лукс“ се правда: Зборот Македонија е избришан поради унифицирање на името на фирмата дома и во странство

Познати противниците на македонската ракометна репрезентација во квалификациите за ЕП 2022

А1он

Двочасовна драма во Скопје по полноќ – пијан човек на нозе ги кренал сите соседи во зградата

А1он

Османи му честиташе на новоизбраниот косовски премиер Хоти за изборот на новата Влада

А1он

Влада: Развиореното македонско знаме во седиштето на НАТО е симбол на сигурна и просперитетна иднина на нашата земја

Предраг Петровиќ