ВИДЕО: Автомобил падна во Охридско Езеро

Од:

Паркиран автомобил на карпест предел во близина на плажата „Горица“ заврши во Охридско Езеро. Автомобилот со охридски таблици е паднат меѓу комплексот вили и плажата „Горица 3“.

dobivaj vesti na viber

Веќе неколку часа трае извлекувањето на возилото со помош на брод и сајли. Автомобилот е марка „Тојота“.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека засега не е познато како дошло до несреќата, но потенцираат дека во возилото немало никој.

Би можело да ве интересира

Млада гевгеличанка повредена во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Миравци

Шестмина повредени во сообраќајка во Скопје

Четворица загинати во сообраќајна несреќа кај Ужице

Оштетени две возила на бугарската Амбасада во Скопје

Во Нигерија 20 загинати во сообраќајна несреќа

Сообраќајка во Скопје, возач на „ауди“ удри во велосипедист