ВИДЕО: Автомобил падна во Охридско Езеро

Од:

Паркиран автомобил на карпест предел во близина на плажата „Горица“ заврши во Охридско Езеро. Автомобилот со охридски таблици е паднат меѓу комплексот вили и плажата „Горица 3“.

Веќе неколку часа трае извлекувањето на возилото со помош на брод и сајли. Автомобилот е марка „Тојота“.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека засега не е познато како дошло до несреќата, но потенцираат дека во возилото немало никој.

Би можело да ве интересира

Двајца повредени при судар на камион и возило на МВР

Ана Ололовска

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Ана Ололовска

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, уште четворица тешко повредени

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајка

Ана Ололовска

Возач загина по тешка сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица

Ана Ололовска