Вицепремиерката Арифи во посета на Франција

Од:

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за европски прашања Теута Арифи од денеска престојува во работна посета на Република Франција.

Во рамки на посетата, вицепремиерката Арифи ќе оствари средба со министерот за европски прашања Бернард Казнев.

Би можело да ве интересира

Спасовски: Наскоро очекувам договор и одлука за отворање на границите во регионот

Ана Ололовска

Игротеките бараат помош од Владата и датум за нивно повторно отворање

Ана Ололовска

Услужната комора ќе ги изнесе ургентните барања на компаниите до Владата

Ана Ололовска

Одлуката за враќање на работа од први јуни не важи за хронично болните и родителите со деца до 10 години

А1он

Спасовски: Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија

Ана Ололовска

Царовска: Уредбите тековно се носат, со посебна сериозност ги разгледуваме барањата на странските инвеститори

Ана Ололовска

Leave a Comment

5 × 2 =