Велосипедист прегазен во Маврово

Од:

Велосипедист од Скопје на возраст од 42 години бил прегазен со возило вчера на регионалниот пат Маврови Анови – с.Маврово.

Со возилото управувал О.Д.(25) од Маврово.

По незгодата, со возило на итна медицинска помош велосипедистот бил пренесен во Комплекс клиники„Мајка Тереза“ каде од доктор биле констатирани повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Гостивар.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Падна првиот снег во Маврово и на Пелистер

Катерина Павлова-Николовска

Тешко повреден сообраќаен полицаец, откако скопјанец удрил во него со возилото

А1он

Ужас во Марвинци: „Југо“ удрило во столб и изгорело, возачот сè уште не е идентификуван

Жарко Настоски

Тешко повредено 15-годишно момче удрено од автомобил во Скопје

Жарко Настоски

Две лица повредени во незгода на автопатот Тетово-Гостивар, сообраќајот се пренасочува

Жарко Настоски

Возачот кој покоси луѓе со „БМВ“ во Трубарево имал 1,78 промили алкохол во крвта

Жарко Настоски