Велешани нападнале и силувале малолетничка

Од:

Во полициска станица при СВР Велес утринава околу 9 часит е извршен службен разговор со две лица од Велес, во врска со пријава според која на 18.09.2021 во периодот од 22.30 до 23.30 часот на место викано „Дворови“ неколу лица физички нападнале и извршиле обљуба врз малолетничка, информира МВР.

За малолетната девојка во 18.10 часот од ЈУМЦСР-Град Скопје во Полициската станица Центар било пријавено дека се оддалечила од установата, соопшти Министерството.

За случајот е известен Јавен обвинител и по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Кумановец и скопјанец пријавиле во полиција дека биле нападнати во одделни случаи

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

А1он

Прекршочни пријави за лажно повикување полиција – казни од 100 до 400 еврa

Ана Ололовска

Приведен крадец во Гостивар

Ана Ололовска