Вчера се казнети 232 возачи за брзо возење

Од:

Во текот на вчерашниот ден (06.07.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 232 возачи.

dobivaj vesti na viber

Од нив 11 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Притоа, 91 возач ја пречекорил брзината во населено место, а 141 надвор од населено место. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

136 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

Изречени 333 санкции за брзо возење

143 санкции за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

Три возила што вршат јавен превоз во Битола и Прилеп имале неисправни сопирачки

А1он

Изречени 44 санкции за недавање предност на пешаци во Скопје

А1он

МВР со засилена контрола на пешаците: Напишана 81 казна во Скопје

А1он