Вчера се казнети 232 возачи за брзо возење

Од:

Во текот на вчерашниот ден (06.07.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 232 возачи.

dobivaj vesti na viber

Од нив 11 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Притоа, 91 возач ја пречекорил брзината во населено место, а 141 надвор од населено место. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

186 казнети возачи во Скопје, 21 без возачка

275 санкционирани возачи во Скопје, 67 за брзо возење

87 санкции за брзо возење

217 санкции за брзо возење

230 санкционирани возачи во Скопје, 68 за брзо возење

238 санкционирани возачи во Скопје, 78 за брзо возење