Утре ќе се прска против комарци

Од:

Започнува прскањето против комарци во Скопје. Утре ќе се направи авионско прскање против ларвите, во периодот од 8 до 14 часот.

Како што информираат градските власти, ќе бидат опфатени сите мочуришта и канали во Скопје и околината, а ќе се прска и по текот на реката Вардар.

Во случај да врне, авионското прскање ќе биде одложено за неколку дена.

Инаку, според планот, годинава треба да бидат направени четири прскања против комарци. Од Градот најавуваат дека ако има потреба, бројот на прскања ке се зголеми.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Лавров кон грузиска новинарка: Имаш убава боја на косата

Орце Костов

Скопје четврти на топ десет листата главни градови во Европа за најдобри ергенски и момински забави

Боки 13 пуштен на слобода: Затворската казна во прекин поради лошата здравствена состојба

Александар Тодески

Почина бебе во Скопје

Лавров доаѓа во Скопје: „Изгледа Бугарија и вети на Македонија дека ќе го отвори воздушниот простор“

Орце Костов

Самитот на ОБСЕ ќе го блокира пола Скопје: Спасовски апелира на трпение

Александар Тодески