Утре без струја неколку скопски улици

Од:

Во текот на утрешниот ден од 13 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од улицата „Киро Фетак“ бр.14, 14а, 14б, 16, 57, 59, 61, 63, 65 и 71 како и сите останати објекти приклучени на тој извод.

Како што информираат од Центарот за управување со кризи на Град Скопје, од 08 до 13 часот, без електрична енергија ќе бидат и корисниците од општина Кисела Вода, понатаму во периодот од 09 до 14 часот, корисниците од ул. „Антоние Грубишиќ“ бр.2. во општина Центар, од 09 до 15 часот, дел од корисниците од ул. „Борис Сарафов“, општина Ѓорче Петров како и објектот на Бизнис Центар лоциран на улицата „Јордан Мијалков“ општина Центар, во период од 13 до 13.30 часот.

Би можело да ве интересира

ДДВ на струјата се намалува на пет проценти, усвоени законските измени

Жарко Настоски

Пратениците дебатираат за намалувањето на ДДВ-то за струјата

Ана Ололовска

Намалувањето на ДДВ-то за струја на пленарна седница

Ана Ололовска

Делови од Карпош и Кисела Вода утре без струја

Ана Ололовска

Без струја утре делови од Ѓорче Петров и Сарај

Ана Ололовска

Домашни банкари ќе вложат 60 милиони евра во приватен ветерен парк во светиниколско

Жарко Настоски