Усвојување на заклучоците од надзорната расправа за Законот за неевединтирани лица во матичната книга на родени

Од:

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ги усвои заклучоците од надзорната расправа на тема „Примената на законските одредби на Законот за неевединтирани лица во матичната книга на родени”.

Надзорната расправа што ја организираше Комисијата се одржа во февруари, годинава.

Би можело да ве интересира

„Бехтел и Енка“ може да гради: Собранието го усвои пакетот закони за коридорите 8 и 10

Орце Костов

Бојан Стојаноски: Бајден има плата од 31.000 евра, а Ковачевски и Груби ќе плаќаат 36.500 евра месечно за надзорник

Орце Костов

Стојаноски: Власта руши државен систем за да легализира криминал при изградба на коридорите

Ана Ололовска

Мисајловски: Власта сака да го суспендира законот за градење, целата фела е против, коморите се против, сите бараат јавна дебата, а владата бега од дебата за коридорите

Ана Ололовска

Во Собранието треба да почне дебата за измените на специјалниот закон за коридорите 8 и 10 д

Ана Ололовска

Заврши општата расправа за измените на Законот за експропријација, гласањето дополнително ќе биде одредено