Убедлива победа на Вардар Про

Од:

Ракометарите на Вардар про синоќа убедливо со 36-25 славеа над Борац од Бања Лука во меч од 6. коло во СЕХА лигата, забележувајќи ја 4. победа во регионалното натпреварување.

Најефикасни во четата на Веселин Вујовиќ беа Недановски и Рајковиќ со по пет постигнати погодоци.

Вториот македонски претставник во СЕХА лигата, екипата на Металург дуелот со Брест Мешков на гости ќе го одигра на 12 декември, додека следниот натпревар ќе го одигра в петок со Загреб во рамките од следното 7. коло во салата „Автокоманда“ во Скопје.

Табела: Загреб КО 13 бодови (5 натпревари), Вардар Про 13 (6), Татран Прешов 12 (5), Нексе 12 (6), Ловќен 10 (6), Металург 9 (5), Брест Мешков 6 (5), Извиѓач 6 (6), Борац БЛ 1 (5), Слога 0 (6).

Би можело да ве интересира

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО2022

А1он

Три земји поднесоа заедничка кандидатура за ракометното ЕП 2028

А1он

ЕХФ Куп: Македонските ракометарки поразени од Црна Гора

А1он

Близнаците Њокас нови ракометари на шампионот Вардар

А1он

Отворен 49. Струшки ракометен турнир

А1он

Еурофарм Пелистер го освои ракометниот Супер Куп

А1он

Leave a Comment

two × four =