Уапсени двајца Кубанци во обид незаконски да ја преминат границата со Грција

Од:

Две лица од Куба се уапсени откако синоќа се обиделе незаконски да ја преминат границата помеѓу Грција и Северна Македонија.

Од МВР денеска информираа дека синоќа во 20.00 часот кај железничка станица „Кременица’’, биле лишени од слобода М.З.С(31) и О.Г.Р.П.(28), двајцата од Куба, кои се обиделе незаконски да ја преминат граничната линија помеѓу Грција и Северна Македонија.

Лицата биле предадени на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Македонскиот полициски синдикат бара да престанат политичките борби во МВР

Ана Ололовска

Во „сканија“ на автопатот Гевгелија – Демир Капија пронајдени 113 мигранти

Ана Ололовска

Со полициска асистенција ќе се земаат анкети од семејството на починатиот од Ковид-19 на чиј погреб присуствуваа 200 луѓе

А1он

Чулев: Кривична за скопјанец кој на фејсбук ширел говор на омраза кон Ромите

Ана Ололовска

МВР да ги стопира тековните постапки за распоредувања и унапредувања, одлучи Владата

Ана Ололовска

Пронајдена граната на гробиштата во селото Мирковци

Ана Ололовска