Уапсен гостиварец за издржување на затворска казна

Од:

На 30.11.2022 во 8.30 часот во Гостивар, полициски службеници од СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле Х.А.(30) од Гостивар за издржување на затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Уапсен 63-годишен маж за детска порнографија: Странец снимаше голи деца со својот телефон

Маж од Неготино се закануваше, па се соблече пред вработена во Центар за социјални работи

Горан Наумовски

Српската полиција уапси маж кој се закани дека ќе убие свештеници со експлозив

70-годишен маж допирал малолетничка по телото

Маж се однесуваше агресивно во Соборниот храм, па заврши во станица

Горан Наумовски

Поранешен соработник на Дарко Шариќ „падна“ во Загреб, се криел 16 години

Горан Наумовски