Уапсен Боки 13

Од:

Полицијата попладнево го уапси Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Неофицијално, како што дознава А1он, апсењето е по барање на обвинителеството за организиран криминал.

Се уште не е јасна причината поради која е издадена наредбата за спроведување на Бојан Јовановски пред судија од претходна постапка.

Неофицијално, Боки 13 е задржан на граничен премин при обид да излезе од државава.

Во последно време имаше шпекулации дека се прибираат огромни суми пари со рекет и уценување, но сето тоа беше демантирано од страна на Боки 13.

Јовановски се претставува како газда на 1ТВ, иако официјално како сопственик на телевизијата фигурира неговиот татко.

Би можело да ве интересира

Кaтанец на вратата на „1 ТВ“

А1он

ВИДЕО: Лила Филиповска на распит кај Русковска за „Рекет“

Кристијан Ландов

Додека Боки 13 е во притвор, фирмите од него си ги бараат долговите од илјадници евра

А1он

Која е Јасна Мандиќ – соработничката на Боки 13?

Мери Јордановска

Зоран Кичеец и пензионерката Тодоровска на распит во обвинителството

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Четири месеци Русковска обвинителството ги убедува граѓаните дека Боки на своја рака рекетирал

Ана Ололовска