Уапсен албански државјанин на ГП „Долно Блаце“ по барање на Интерпол Германија

Од:

Утрово во 04:00 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, при извршена контрола било констатирано дека 22-годишниот А.М. од Албанија се наоѓа во евиденцијата со мерка „апси“, по барање на Интерпол Германија, соопшти Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

Од МВР велат дека лицето е лишено од слобода и предадено во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска

Приведен крадец, дел од одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска