Уапсен 73-годишен маж од Крушево – дома му нашле дрога, оружје и пари

Од:

73-годишен дедо од Крушево бил уапсен и ќе добие кривични пријави. Полицијата при претрес на неговиот дом во село Кошино нашла оружје, наркотични средства и пари за кои се сомневаат дека потекнуваат од кривични дела.

„ На 15.04.2024, полициски службеници од ОВР Крушево го лишиле од слобода В.Ц.(73) од Крушево. При претрес во неговиот дом во с.Кошино, општина Долнени, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени при што одземени пиштол, рамка со куршуми, марихуана, грутчеста материја, пари во различни апоени и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривични дела.“, велат од МВР.

Лицето било приведено во Полициската станица Прилеп и по целосно документирање на случајот, против него ќе следуваат соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

Уапсен е човекот кој им се закануваше на Трамп и на сенаторот Џеј-Ди Венс

Им ја запалил влезната врата, кога излегол сопственикот го испрскал со спреј – уапсен 23 годишник во Валандово

Анита Петровска Рајковиќ

Албански државјанин уапсен во Македонија, го барал Интерпол Париз

Скопјани имаат најголеми, а жителите на Крушево најмали можности за здравствена заштита

Катерина Ѓуровски

Уапсен студент во Белград кој им се заканувал на колегите и професорите

Косовец уапсен во Македонија: Интерпол го барал за убиство во Еквадор