Турнат велосипедист на Партизанска

Од:

Велосипедист е прегазен на пешачки премин на булеварот „Партизански одреди”.

Од МВР велат дека нивната екипа веќе пристигнала на терен, но се уште не се познати детали за случајот.

Полициски службеници го обезбедуваат местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Тешко повредена жена откако ја прегазил автомобил на излезот од Кичево

А1он

Тешко повреден возач во сообраќајка на штипската обиколница

Две лица повредени во сообраќајка во Чаир

Ана Ололовска

Кичеец осомничен дека ја предизвикал сообраќајката на „Стража“ – претекнувал на полна лента

А1он

Заев: Не знам зошто Кичеец патувал за Скопје, но тој има право да се лекува

Мери Јордановска

Зоран Милески – Кичеец бил на 30-дневно отсуство поради неодложни лекарски прегледи

Ана Ололовска