Тројца повредени во сообраќајка во центарот на Скопје

Од:

Три лица се повредени во сообраќајна незгода што се случи попладнево во 14:35 часот на крстосницата од булеварот „Илинден“ и улицата „Климент Охридски“.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека сообраќајката се случила меѓу патнички возила „сеат ибица“, управувано од М.Л., родена во 2001 година и „фолксваген пасат“, управувано од Н.З., роден во 1973 година, двајцата од Скопје.

Возачот од „сеат ибицата“ и сопатникот Л.Г., роден во 2001 година од Скопје, биле пренесени во ГОБ „8 Септември“, каде од страна на доктор им била укажана лекарска помош и констатирани се телесни повреди, а возачот од „фолксваген пасат“ бил пренесен во Ургентниот центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од страна на доктор му била укажана лекарска помош и констатирани се телесни повреди.

Би можело да ве интересира

Сообраќајка во Скопје-пет лица пренесени во болница, од кои две деца

Потресни сцени на местото на несреќата во Белград, сопругата и ќерката плачат по загинатиот возач

Горан Наумовски

Тешка сообраќајка во Чаир: 18-годишен скопјанец на мотор се судри со кола

Горан Наумовски

Пешак од Скопје повреден во сообраќајка, со тешки повреди е пренесен во болница

Мотоциклист удрил во велосипедист и избегал

Горан Наумовски

Жена во Хрватска удрила дете на пешачки, го преместила и го оставила без свест

Горан Наумовски