Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Од:

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 13.30 часот на магистралниот пат Струмица-Ново Село откако патничко возило излетало од патот во близина на клучката кон село Сачево.

dobivaj vesti na viber

Повредените се пренесени на лекување во струмичката болница, а увидот на местото на сообраќајката завршил пред малку.

Заради незгодата сообраќајот на овој патен правец беше во прекин околу еден час и се пренасочуваше по локален спореден пат.

Би можело да ве интересира

Тројца повредени во сообраќајка на автопатот Штип-Скопје

Сопатничка загина во сообраќајка на патот Македонски Брод – Кичево

Горан Наумовски

Во сообраќајка повредени мотоциклист и возач, двајцата од Скопје

Судир меѓу „пасат“ и полициска „шкода јети“, тешко повреден малолетник

Шестмина повредени во сообраќајка во близина на село Гиновце

Почина пензионер од Битола кој удрил во паркирано возило

Горан Наумовски