Товарен воз се излизга од пругата меѓу Миравци и Клисура, нема повредени

Од:

Товарен воз што сообраќал на релација Гевгелија-Трубарево, меѓу станиците Миравци и Клисура, утрово околу 6 часот и 40 минути се излигал од шините откако претходно удрил во одрон од камења. Во незгодата нема повредени.

Од СВР Струмица потврдија дека поради незгодата железничкиот сообраќај е во прекин меѓу Гевгелија и Велес.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

А1он

Откако возило излетало од пат, полицијата во него пронашла 13 мигранти

Ана Ололовска

Верижен судир на пет возила во Битола

А1он

На регионалниот пат Чашка-Велес се запали и целосно изгоре автомобил, повредени нема

А1он

Сообраќајка кај велешкото село Дреново, еден повреден

Ана Ололовска

Сообраќајка за време на полициски час, двајца повредени

Ана Ололовска