Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, акциска контрола во угостителски објекти во Берово

Од:

По полноќ, во периодот од 01 до 03 часот, полициски службеници од СВР Штип во содејство со Државниот пазарен инспекторат на подрачјето на ОВР Берово спроведоа контрола на угостителски објекти, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– При контрола во угостителски објект во Берово биле затекнати три малолетни лица после 24.00 часот, додека два угостителски објекти не го почитувале работното време. Од слобода бил лишен П К.(25) од Берово поради сомнение за сторено кривично дело „точење алкохол на малолетни лица” по член.204 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

По целосно докумнетирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска