Тешко повредено 17-годишно момче во сообраќајка во Прилепско

Од:

17-годишно момче е повредено во сообраќајна несреќа во Прилепско. Според полицијата, вчера во 9.15 часот на крстосницата од улиците Филип Втори и Гоце Делчев во с. Кривогаштани, Прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од 59-годишниот Т. К. од село Кривогаштани и мотоцикл „јујинг“ без регистарски ознаки, управуван од 17-годишниот Ф. Н. од село Свето Митрани, Прилепско.

Во незгодата тешки телесни повреди добил мотоциклистот Ф. Н. и бил пренесен во Градската болница во Прилеп.

Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Би можело да ве интересира

Кривичниот суд го одобри во целост обвинението за сообраќајката кај Ласкарци

Ана Ололовска

Едно лице потешко повредено во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повредениот возач на автобусот и уште четири патници задржани во велешката болница

Ана Ололовска

Двајца српски и двајца македонски државјани повредени во сообраќајка кај Демир Капија

Ана Ололовска

Воз удри во автомобил кај скопско Кондово, полесно повреден возачот

Ана Ололовска

Едно лице потешко повредено во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска