Тешко повредени двајца работници во Свети Николе и во Скопје

Од:

Жител на Свети Николе вчера се здобил со тешка телесна повреда додека извршувал работни задачи во фабрика, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи.

– Вчера во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека околу 01:45 часот во фабрика во Свети Николе, додека извршувал работни задачи, П.К.(29) се здобил со тешка телесна повреда. За случајот се запознаени Трудов инспектор и Јавен обвинител, посочуваат од МВР.

Во дневниот Билтен на МВР се наведува и дека вчера во 17:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во клинички центар „Аџибадем Систина“ со тешки телесни повреди бил донесен В.П.(50) од Велес.

Од МВР потенцираат дека, според пријавеното, околу 16:00 часот тој се повредил додека извршувал работни задачи на објект во градба во трговски центар на подрачјето на Гази Баба. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Приведен криминалец од Прилеп за издржување казна затвор, кај него пронајдена и дрога

Ана Ололовска

Приведено лице за издржување на казна затвор

Ана Ололовска

Приведен дилер од Кичево, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Мајката на Јелена, девојката од Куманово која загина во сообраќајна незгода го усмрти пешакот кај „Гоце Делчев“

А1он

ВИДЕО: Запленета марихуана вредна 50.000 евра и тројца приведени

А1он

Истрага за педофил кој заканувајќи се со нож силувал девојче

А1он