Тешко повредена скопјанка, откако паднала во автобус

Од:

Шеесет и петгодишна скопјанка се здоби со тешки повреди при пад во автобус.

Според информациите од полицијата, автобусот нагло закочил откако возило му го попречило движењето на улицата Ѓорче Петров.

„При сопирањето, во внатрешноста на автобусот паднала патничката В.Т.(65) од Скопје која е пренесена во Градската општа болница „8-ми Септември“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди“, велат од МВР.

Полицијата извршила увид на местото на настанот.

Би можело да ве интересира

Две излетувања од коловоз со вкупно осум повредени

Ана Ололовска

Пешак повреден во сообраќајна незгода во тетовско Горно Седларце

Ана Ололовска

Во тетовско лани регистрирани се 167 помалку сообраќајни несреќи

Ана Ололовска

Еден повреден во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Ана Ололовска

Во прекин сообраќајот на магистралниот пат А4 Струмица-Радовиш поради сообраќајка

Ана Ололовска

Тројца повредени во вчерашната сообраќајка на булеварот „АСНОМ“

Ана Ололовска