Тешко повреден возач во сообраќајка на штипската обиколница

Од:

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на мини обиколницата близу Штип, кај новиот мост на реката Брегалница, во која тешко е повреден еден маж.

Командирот на смена во Територијалната противпожарна единица, Тони Ѓорѓиев изјави дека несреќата се случила во 20.45 часот и биле повикани од полицијата да интервенираат во извлекување на повредениот возач. На терен излегле четворица пожарникари со едно возило.

Повредениот со возило на Брзата помош е пренесен во Клиничка болница Штип.

Според првичните информации, во несреќата учествувале две возила, а истражните органи треба да утврдат кои се причините за директниот судар меѓу нив. Во тек е увидот на местото на несреќата од истражните органи.

Би можело да ве интересира

Судир на четири возила причина за смртниот случај во вчерашната сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

А1он

Утврден идентитетот на загинатиот и повредените во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

А1он

Едно лице го загуби животот во сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

Предраг Петровиќ

Тешко повреден пешак во Тетово, возачот избегал

Ана Ололовска

Сообраќајка во Арачиново, петмина повредени

Ана Ололовска

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Струмица

Ана Ололовска