Тешко повреден пешак во Велес

Од:

Вчера околу 15.35 часот во велешката полиција е пријавено дека на улицата „Наум Наумовски“ возило „фолксваген пасат“ управувано од М.Е (32) од Велес, удрило во пешак К.Д.(50) од Велес.

Во несреќата К.Д. се здобил со тешки повреди, констатирани во Општата болница во Велес.

По овластување на Јавен обвинител, увид на место извршила увидна екипа од СВР Велес.

Би можело да ве интересира

Загинатиот Македонец во сообраќајката кај Врање има 25 години

Ана Ололовска

Тешка сообраќајка кај Врање: Автомобил со македонски регистерски таблички излетал од патот

Предраг Петровиќ

20-годишник прегазил скопјанка и избегал од местото на несреќата

Ана Ололовска

18 години затвор за пијаниот возач кој уби 11-годишно девојче на пешачки во Велес

Анита Петровска Рајковиќ

Автомобил влета во пешаци во Будимпешта: Има повредени

Тројца повредени во сообраќајка во центарот на Скопје

Ана Ололовска