Тешко повреден пешак во скопско

Од:

Вчера во 16.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Ќемал Сејфула“ и ул.„Павле Илиќ“ во Скопје, возило „бмв“ управувано од Л.Ш.(32) од с.Чифлик, скопско, удрило во О.М.(73) од с.Љуботен, скопско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Полицијата соопшти дека бил извршен увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Девојче од Арачиново тешко повредено во сообраќајка

Горан Наумовски

Кумановец почина откако со автомобил удрил во паркиран автобус

Жена загина во судир на борбено возило на Војската на Србија и автомобил

Автобус со фудбалери падна од мост во Бразил, има загинати во страшна несреќа

Загина пешак во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повреден пешак во Велес