Тешко повреден 50-годишен маж во сообраќајка кај Штип

Од:

Две возила вчера се судриле во близина на крстосница за селото Нов Караорман кон Штип.

Во несреќата, како што информираат од полицијата, учествувале патничко моторно возило „рено“ без регистарски ознаки, кое го напуштило местото на настанот и патничко моторно возило „рено лагуна“ со штипски регистарски ознаки, управувано од К.Д.(50) од Штип.

По незгодата К.Д. бил пренесен во Клиничка болница Штип, каде му се констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип и се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Две излетувања од коловоз со вкупно осум повредени

Ана Ололовска

Пешак повреден во сообраќајна незгода во тетовско Горно Седларце

Ана Ололовска

Во тетовско лани регистрирани се 167 помалку сообраќајни несреќи

Ана Ололовска

Еден повреден во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Ана Ололовска

Во прекин сообраќајот на магистралниот пат А4 Струмица-Радовиш поради сообраќајка

Ана Ололовска

Тројца повредени во вчерашната сообраќајка на булеварот „АСНОМ“

Ана Ололовска