Тешка сообраќајна несреќа кај Тетово, двајца загинати

Од:

Две лица на возраст од 20 и 25 години го загубиле животот во тешка сообраќајна несреќа со моторцикл, што синоќа околу 20 часот се случила во близина на бензинската пумпа „Петрол Компани“ на автопатот Тетово – Скопје.

dobivaj vesti na viber

Според портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, лицето што го управувало моторциклот загубило контрола при што излетале од патот и заедно со својот сопатник починале.

Увид на местото извршиле екипи на полицијата и јавниот обвинител по што, како што рече Јосифовски, ќе се знаат точните причини за сообраќајката.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец во Тетово

Автомобил удрил во момче во електрична инвалидска количка

Тетово и околината без струја

Ана Ололовска

Автомобил удри и тешко повредил тетовец

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден

Тетовец им се заканувал на родителите, па завршил во станица