Тешка кражба во билетарата од автобуската во Кавадарци

Од:

Тешка кражба била извршена во билетарата на автобуската станица во Кавадарци, денеска потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Завчера во 03.10 часот во Полициската станица Кавадарци, вработен во автобуската станица пријавил дека е извршена тешка кражба во билетарата на автобуската, при што, се украдени пари од касата. Бил извршен увид на местото на настанот, појасни Додевски.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Ана Ололовска

Поднесено обвинение против жител на Свети Николе за тешка кражба

Ана Ололовска

За еден и пол месец малолетници извршиле 27 кривични дела во Југоистокот

Ана Ололовска

Две лица ограбиле обложувалница во Куманово

Ана Ололовска

Кривична пријава за крадец од Свети Николе, расчистени две кривични дела извршени во Скопје

Ана Ололовска

Кривична пријава за скопјанец, наместо во благајна, парите од уплата на тикети си ги присвоил

Ана Ололовска