Таравари собрал осум илјади потписи во еден ден

Од:

Кандидатот на Коалицијата „ВРЕДИ“ Арбен Таравари, во рок од еден ден доби доброволна поддршка од повеќе од 8.000 граѓани. Иако ДУИ ги користеше сите механизми за притисок врз вработените во јавната администрација, беа потребни повеќе од три дена за да соберат исто толку потписи.

Утре продолжува собирањето потписи за успешно завршување на овој прв чекор. Оваа позитивна енергија и голема волја за промена, ни дава надеж и радост, бидејќи овојпат промената навистина ВРЕДИ, информираат од коалицијата.

Би можело да ве интересира

„Вреди“ ги претстави носителите на сите шест изборни единици, програмата ќе ја промовираат следната недела

Tаравари: Македонија е безбедна земја и нема директна надворешна закана

Крилото на Таравари од Алијанса за Албанците ќе ја обжали судската одлука за спорот со печатите на партијата

Села тврди дека ги добил печатите од АА, Таравари најавува жалба доколку е донесена ваква одлука

Таравари се сретна со интелектуалци за претседателската програма

Горан Наумовски

Таравари: Mладите се јадрото на населението, иселувањето на младите е државен аларм

А1он