Талат Џафери хоспитализиран на Инфективна клиника

Од:

Претседателот на Собранието, Талат Џафери е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје, неофицијално, поради тешки респираторни проблеми кои ги имал изминативе денови. Информацијата за „А1он“ ја потврди портпаролот на ДУИ, Артан Груби, кој кажа дека нема повеќе детали поради тоа што е отсутен од државата.

„А1он“ се обиде да исконтактира и со Бујар Османи, но и тој досега не даде одговор дали респираторните проблеми на Џафери се последица на коронавирус, иако неофицијалните информации велат дека тестот кој го направил тој е негативен.

Претходно, позитивен тест на коронавирус имаа министерот за образование, Арбер Адеми и министерот за економија, Крешник Бектеши, кои информацијата ја споделија на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

355 нови случаи на Ковид-19 и вкупно 15 починати

Катерина Павлова-Николовска

7.616 лица досега починаа од Ковид-19 во земјава

ССНМ: Дури 70 отсто од медиумските работници известуваат од кризи без осигурување во случај на повреда

А1он

69% од позитивните со Ковид 19 и 79% од починатите се невакцинирани

А1он

342 нови случаи на Ковид-19, седум починати лица

Ана Ололовска

Предусловите за влез во Грција продолжени за уште една седмица

Ана Ололовска