„Светот на Биби” во новата градинка во Општина Аеродром

Од:

Градинката има важна улога во процесот за социјализација и едукација на најмладите. Среќни сме што дечињата од нашата општина ќе бидат сместени во модерни објекти, а секојдневно времето ќе го минуваат во простории и атмосфера креирана од нивниот омилен македонски бренд „Светот на Биби”, велат од Општина Аеродром.

dobivaj vesti na viber

Пред пуштање во употреба, новата детска градинка „Црвенкапа” лоцирана во Стар Аеродром добива нов и уникатен изглед во внатрешноста.

Таа е изградена со капацитет за згрижување на над 200 деца и на површина од 1700м2, со осум занимални и најсовремени услови за згрижување на најмладите.

Општина Аеродром вложува во нови капацитети за децата, кои ќе бидат место каде најмладите сакаат да го поминуваат денот. И понатаму инвестираме во изградба на нови објекти со што ќе ја оствариме нашата цел да нема повеќе чекања за упис во ваков тип на јавна установа, се вели во соопштението на Општината.

Би можело да ве интересира

Муцунски: Новата детска градинка „Црвенкапа” во која ќе се згрижат над 200 дечиња добива нов и уникатен изглед во внатрешност

Ана Ололовска

Општина Аеродром: Заврши криминалот на СДСМ во Аеродром, по четири години, децата добија топол оброк низ транспарентна постапка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Првачињата и децата со попреченост од Општина Аеродром започнаа со бесплатно пливање

А1он

Општина Аеродром: Очигледно СДСМ го пропуштиле утринското соопштение, за учениците се веќе обезбедени и ужината и топлиот оброк

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јајоска: Сопствената вина за немањето ужина и топол оброк Муцунски ја префрла кај директорите кој тој ги поставил

Ана Ололовска

Општина Аеродром: Разбиен е монополот на СДСМ со храна во училиштата