Спасовски негира дека имал редовни контакти со обвинетиот Јовановски

Од:

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“.

– Службени контакти, два или три кои биле, се однесуваа на одредени пријави кои ги имаше тој и новинари во телевизијата за упад во електронскиот систем во телевизијата и за тоа беа остварени средби со директорот на Бирото за јавна безбедност. Апсолутно не станува збор за било какви други контакти, ниту пак за разговор со него или со било кој друг вклучен во криминални активности, подвлече Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање поврзано со сведочењето на Ана Камчева дека тој бил редовно во контакт со Јовановски.

Би можело да ве интересира

Спасовски: На Илинден е поставен најцврстиот темелник во основата на македонската државност

А1он

(ВИДЕО) Спасовски: Холокаустот врз Ромите е еден од најголемите порази на човештвото

А1он

(ВИДЕО) Спасовски: Изборите беа кристално чисти, ДИК да ги соопшти резултатите

Искра Манојлоска

Спасовски: Сите на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ ги очекуваат судски пресуди, затоа сакаат обнова на режимот

А1он

Боки 13 поднел кривични пријави против функционери и бизнисмени

А1он

Спасовски за „Политика“: Со враќање на националистичката идеологија, ДУИ се зрели за во опозиција

Предраг Петровиќ