Спасовски: Не би сакал да шпекулираме за личностите во техничката влада

Од:

Имаме уште доста време, заради тоа што во политиката времето е релативна работа и јас сум насочен апсолутно да ги реализирам приоритетите додека сум министер за внатрешни работи, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање дали ќе биде премиер на техничката влада.

– За сите прашања што ќе бидат за формирањето на техничката влада кои ќе бидат личностите во таа влада, сигурно за тоа ќе одлучува премиерот, ќе одлучуваат органите на партијата и не би сакал уште сега да шпекулираме заради тоа што навистина за тоа нема потреба. Кога ќе дојде моментот ќе се донесат одлуките и тие ќе бидат соопштени во јавноста, рече Спасовски.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Од денеска трошењата на државата на увид на јавноста, презентирана нова веб платформа

Ана Ололовска

За Владата францускиот нон-пејпер е за поздравување

Ана Ололовска

Адеми: Северна Македонија се враќа на меѓународната сцена, со зајакнато учество и активности во меѓународните тела

Ана Ололовска

Заев – Лофвен во Стокхолм: Силна поддршка од Кралството Шведска за европските интеграции

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Анѓушев: Реализираме низа енергетски проекти за поголема конкурентност

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев од Самитот во Солун: Направивме договори за стратешко партнерство, продолжуваме и отвораме широк простор за бизнис иницијативите

Ана Ололовска