Спасовски: Лажна вест е дека сум хоспитализиран на приватна клиника

Од:

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој беше позитивен на Ковид-19, вечерва соопшти дека се чувствува добро и оти по престојот во Инфективната клиника во Скопје од понеделникот е во својот дом во Куманово. Спасовски, на својот профил на Фејсбук, напиша дека се шират лажни вести за неговата здравствена состојба и дека од вчера е хоспитализиран во приватна клиника.

-Драги пријатели, дел од порталите шират лажна вест за мојата здравствена состојба и мое наводно хоспитализирање вчера во приватна клиника. Сакам да ве известам дека се чувствувам добро и по престојот во Инфективната клиника во Скопје од понеделникот сум во својот дом во Куманово. Значи, ова е уште една лажна вест, пишува министерот за внатрешни работи.

Како што наведува, тој им е бескрајно благодарен на нашите здравствени работници кои му помогнале, а им помагаат и на илјадници други наши сограѓани за да се справиме со коронавирусот.

-Тие се нашите херои и навистина е несфатливо како некој во вакво време се обидува да ги девалвира. Ви благодарам и на сите вас кои постојано ми пишувате и ми изразувате поддршка. Заеднички ќе се справиме со коронавирусот, а јас наскоро ќе им се вратам на своите работни обврски, пишува на својот профил на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Филипче: Се разгледуваат мерки кои нема да ги загрозуваат работните места на граѓаните

Мери Јордановска

Дури 69 отсто од заразените со Ковид-19 не биле вакцинирани, новиот сој Б.1.1.529 позаразен од претходните

Ана Ололовска

И во Македонија истрага за „Беса транс“, но и за институциите – одземени компјутерите од агенцијата

Спасовски: Автобусот на „Беса транс“ бил технички исправен и со важност на регистрација до 13 октомври 2022

А1он

19 починати и 434 новозаразени од Ковид-19

А1он

Спасовски: Потпишан е договорот и ќе се започне со полагање на испитите во Државниот испитен центар