Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов го уништува и узурпира Градот, за две недели одлуки за нови 423 партиски вработувања

Од:

„За еден месец Шилегов донесе одлуки за нови вработувања на 423 партиски војници, и притоа бесрамно говори за стручна и ефикасна администрација.

Додека лее крокодилски солзи за Градската куќа и прави криминална зделка за нејзина продажба, не му е тешко да продолжи со узурпацијата и партиски да вработува.

Имаме превработување и силување на институциите кои се туркаат кон пропаст. Како тргнал трендот на груба партизација и две згради колку онаа на ЕСМ нема да бидат доволни да ја згрижат гломазната администрација на Шилегов“, велат од Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје.

„Додека краде не заборава и да узурпира.

За само две седници на Советот на град Скопје Петре Шилегов предложи и од владејачкото мнозинство доби одобрение за нови 423 вработувања, од кои 186 директни вработувања во градот Скопје на определено и неопределено време, 73 во Водовод, и околу 170 во ЈСП. Ниту е зголемен обемот на работа на градот и јавните претпријатија, ниту пак Скопјани чувствуваат зголемен квалитет во добивањето на услуги од градот Скопје. Овие партиски вработувања се само згрижување на партиски војници кои ќе бидат на товарот на град Скопје и скопјани.

Информациите говорат дека над 1000 луѓе се вработени за две години владеење на Петре Шилегов. Наместо кон успеси Шилегов е свртен кон узурпирање и криминал.
Две години Крадоначалник Шилегов, две години лаги, криминал и неработа“, соопштуваат од Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје.

Би можело да ве интересира

Од утре времен сообраќаен режим на „Пластичарска“ улица

Ана Ололовска

Од идниот викенд во Градскиот парк продавачи само со дозвола

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шилегов: Јазикот е нашето оружје, нашиот постојан бедем, но и нашата колективна меморија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шилегов: Програмата за работа на „Лајка“ е во интерес и на животните и на жителите на Скопје

Ана Ололовска

„Лајка“ ќе ја презентира програмата за работа по реакциите во јавноста

Ана Ололовска

Расчистена депониjата под Кале, сопствениците задолжени да jа чистат парцелата

А1он